خبر ملکی
متقاضیان میتوانند نسبت به پالایش مسکن ملی معترض یا منصرف شوند!!

 متقاضیان اعتراض کننده به نتیجه پالایش مسکن ملی و همینطور درخواست کنندگانی که با وجود تایید نهایی، خواستار انصراف در این طرح را دارند، خواهند توانست تا چندین روز دیگر، اعتراض خویش را در سامانه «آباد» ثبت نمایند

همینطور درخواست کنندگان مسکن ملی در صورتی که اعتراضی به عملکرد پالایش مسکن ملی دارند، میتوانند از آخرای هفته اول ماه اسفند، نسبت به ثبت کردن اعتراض در سامانه آباد اقدام نمایند.

وزارت راه و شهرسازی بخاطر آنکه به تأمین مسکن کمک نماید، طرح «اقدام ملی تأمین مسکن» را در قالب احداث به اندازه ۴۰۰ هزار واحد با کاربری مسکونی برنامه‌ریزی نموده است.

درخواست کنندگان بایستی در پالایش مسکن ملی دارای چه ویژگی هایی باشند؟

در نتیجه درخواست کنندگان و افراد تحت کفالت، بایستی از تاریخ ۱ فروردین ۱۳۸۴ فاقد واحد یا زمین مسکونی بوده و از آغاز انقلاب تا به الان از هیچ کدام از امکانات نهادهای همگانی غیردولتی مرتبط به تأمین مسکن، از جمله واحد مسکونی،ساخت واحد مسکونی،تسهیلات یارانه ای و یا زمین بکار گیری نکرده باشند.

به عبارتی میتوان گفت سبز شدن فرم ‹‹ج›› در بررسی و استعلام از سامانه ذکر شده (مبحث ماده ۱ آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن)قطعی می باشد.

با گزارش اخبار ملک نتیجه می گیریم که درخواست کنندگان بایستی سرپرست خانوار یا متأهل باشند و اما زنان خودسرپرست بایستی حتما دارای سنی حداقل ۳۵ سال داشته باشند تا بتوانند در این طرح  پالایش مسکن ملی شرکت نمایند.

درخواست کنندگان بایستی دارای حداقل پنج سال پیشینه سکونت در پنج سال گذشته در شهر مورد درخواست داشته باشند.

در شهرهای جدید نیز بایستی پیشینه سکونت حداقل پنج سال در شهر جدید مورد درخواست و یا در شهر مادر مورد ملاک را، داشته باشند.

همچنین بایستی منع قانونی برای گرفتن تسهیلات بانکی نداشته باشند(مانند چک های برگشتی، تسهیلات عقب افتاده و همینطور توانایی داشتن تأمین هزینه ی ایجاد مسکن) علاوه بر تسهیلات بانکی از دیگر شرط های این طرح پالایش مسکن ملی می باشد.

ایجاد سپرده‌گذاری کردن حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت علاوه بر تسهیلات بانکی، در خصوص درخواست کنندگان واجد شرایط بر طبق اعلام سیستم یا نهاد مربوطه نیز از جمله دیگر بند های اساسی این طرح میباشد.

و همینطور درخواست کنندگان بایستی قدرت پرداخت قسط های ماهیانه تسهیلات بانکی دریافت کرده را نیز، داشته باشند.

سه شنبه بیست و هشتم مرداد ۹۹

-تبلیغات-

مشارکت در ساخت

سپردن ملک

درخواست ملک

اخبار و قوانین ملکی

سوالات متداول

تماس با ما

جردن تقاطع ظفر پلاک 93

مدیریت:شهرام تی خوانی