خبر ملکی
قیمت مسکن در تهران و کاهش معاملات ملکی نسبت به سال 98

 

قیمت مسکن در تهران و کاهش خرید و فروش ملکی

طبق آخرین خبر از دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در فرودین ماه 1399 قیمت مسکن در تهران 2 درصد کاهش داشته است. بر اساس این کاهش قیمت هر مترمربع واحد مسکونی 15 میلیون و 545 هزار تومان در تهران می­باشد. طبق خبرها به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شدن معاملات ملکی و قیمت مسکن در تهران کاهش نسبی داشته است.

طبق آخرین خبرها بر اساس گزارشات دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه، قیمت مسکن در پایتخت با کاهش 2 درصدی در فروردین ماه روبرو بوده است. میانگین قیمتی به ازای هر مترمربع 15 میلیون و 545 هزار تومان می­باشد.

کاهش معاملات مربوط به مسکن حدود 80 درصد بوده است. علت آن متوقف شدن معاملات است. گزارش بازار مسکن به صورت ماهیانه صورت می­گیرد. طبق این گزارش، وضعیت بازار مسکن در تهران مشخص شده است. در فرودین ماه 1399، قیمت مسکن در تهران به ازای هر مترمربع 15 میلیون و 545 هزارتومان می­باشد.

در حالی که در اسفندماه سال 98 قیمت هر مترمربع از واحد مسکونی 15 میلیون و 658 هزار تومان بوده است.

طبق این آمارها و گزارشات مشاهده شده، معاملات مسکن در تهران در فرودین ماه 1399 که نسبت به اسفند ماه سال گذشته کاهش یافته است. به طوری که در فرودین ماه امسال، 1300 معامله و ثبت خرید و فروش مسکن در تهران انجام گرفته است. این رقم در اسفند سال گذشته 10 هزار و 242 معامله مسکن بوده است.

خبری خوش برای اقشار کم بضاعت درخصوص خرید مسکن با قیمتی ارزان

قیمت مسکن در مناطق مختلف پایتخت

دلایل اصلی کاهش قیمت­های بازار مسکن تهران، شیوع ویروس کرونا و کاهش معاملات می­باشد. به همین دلیل قیمت­ها در فرودین ماه ثابت مانده و شاهد کاهش 500 تا 800 هزار تومانی بودیم.

قیمت مسکن در مناطق پرتقاضا نیز کاهش نسبی داشته است. در گران­ قیمت ترین منطقه تهران در فرودین ماه امسال منطقه یک بوده است. البته در ماه های گذشته هم منطقه یک تهران جزو گران قیمت ترین معاملات مسکن بوده است. قیمت مسکن در تهران در سال گذشته در منطقه یک به ازای هر مترمربع 33 میلیون و 217هزار تومان بوده است.

اما اکنون حدود 2 میلیون تومان کاهش داشته و با قیمت 31 میلیون و 920 هزار تومان به فروش می­رسد. از طرفی معاملات مسکن در منطقه 18 تهران حاکی از آن بوده که قیمت هر مترمربع واحد مسکونی 7 میلیون و 118 هزار تومان معامله شده است. این قیمت در فروردین ماه امسال کاهش 400 هزار تومان به ازای هر مترمربع دارد.

طبق گزارشات بازار مسکن تهران، منطقه 5 که بیشترین معاملات مسکن صورت گرفته است، با کاهش 500 هزار تومانی مواجه شده است. خانه در منطقه 5 تهران، 19 میلیون و 295 هزار تومان می­باشد. کاهش قیمت بر معاملات مسکن در منطقه 3 نیز تأثیر گذاشته است و حدود یک میلیون تومان کاهش را تجربه کرده است.

طبق این گزارشات 27 میلیون و 616 هزار تومان بوده است و هم اکنون 26 میلیون و 800 هزار تومان کاهش داشته است. قیمت مسکن در تهران در منطقه 22 تهران با برج­های سر به فلک کشیده روند افزایشی داشته است. در این منطقه خانه­ های خالی زیادی وجود دارد و حدود یک میلیون تومان افزایش قیمت داشته است و با قیمتی حدود 15 میلیون و 214 هزار تومان به فروش رسیده است

سه شنبه بیست و هشتم مرداد ۹۹

-تبلیغات-

مشارکت در ساخت

سپردن ملک

درخواست ملک

اخبار و قوانین ملکی

سوالات متداول

تماس با ما

جردن تقاطع ظفر پلاک 93

مدیریت:شهرام تی خوانی