خبر ملکی
بانوان سرپرستان خانوار با بیشتر از ۳۵ سال سن مشمول دریافت مسکن ملی می باشند

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی علاوه بر اعلام پالایش براساس شروط پنج‌گانه در طرح مسکن ملی اظهار داشت: بانوان سرپرست خانوار بالای ۳۵ سال می توانند متقاضی و یا مشمول دریافت مسکن ملی باشند.

به گزارش بخش اخبار مسکن ملی، گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، پروانه اصلانی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، در رابطه با روند پالایش متقاضیان مسکن ملی که به صورت اینترنتی و با ورود به سامانه tem.mrud.ir و یا به صورت پیامکی در دوره بحران کرونا ثبت نام نموده اند و همچنین برنامه‌ریزی دولت در اقدام مسکن ملی، بیان کرد:

اوایل قرار بر این بود ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را در طرح اقدام ملی مسکن در برنامه قرار دهیم که میزان ۱۰۰ هزار واحدهای مسکونی آن در بافت فرسوده و ۳۰۰ هزار واحد دیگر در سایر بافت‌ها و مختص اقشار کم درآمد و میان درآمد باشد که خوشبختانه به مرور این میزان افزایش یافت..

همچنین، یکی دیگر از شروطی که باید مورد بررسی قرار گیرد این است که متقاضیان مشمول دریافت مسکن ملی از سال ۸۴ بدون هیچگونه سابقه ملکی و یا نقل و انتقالی در این زمینه باشد.

استعلام اطلاعات مربوطه از متقاضیان مشمول دریافت مسکن ملی
وی در ادامه گفت: به منظور بررسی موضوعات اعلام شده، استعلام لازم از سابقه مالکیت متفاضیان مسکن ملی و اشخاص تحت تکفل آنها از سازمان ثبت اسناد اخذ شده که برای اولین بار در کشور ایجاد شده است. حتی در زمان احداث مسکن مهر، این استعلام برای کل متقاضیان اخذ نشده بود، بلکه متقاضیان خودشان به صورت انفرادی نسبت به دریافت استعلام اقدام می نمودند.
سابقه اخذ تسهیلات بانکی نظیر خرید مسکن، مشارکت در ساخت و جعاله متقاضیان طرح مسکن ملی از بانک ها اخذ شده است. در این حالت متقاضیانی که از گونه تسهیلات استفاده نموده باشند باید سند ارائه داشته باشند که خود به خود برخی از این افراد لیست از واجدان شرایط دریافت مسکن ملی کاسته خواهد شد.

متأهل بودن ، یکی از شروط واجد شرایط بودن مسکن ملی
اصلانی یکی از شروط مهم دریافت مسکن ملی را متاهل بودن عنوان کرد و اظهار داشت: متقاضیان طرح مسکن ملی بایستی حتما با شرایط متاهلی و یا سرپرست خانوار بودن ثبت نام کنند. تنها شرط عدم تعادل ، متعلق به بانوان بالای ۳۵ سال سن و سرپرست خانوار می باشد.

سه شنبه بیست و هشتم مرداد ۹۹

-تبلیغات-

مشارکت در ساخت

سپردن ملک

درخواست ملک

اخبار و قوانین ملکی

سوالات متداول

تماس با ما

جردن تقاطع ظفر پلاک 93

مدیریت:شهرام تی خوانی