سوالات متداول

اگر مستأجر اجاره‌بها نپردازد و یک ماه از مدت اجاره باقیمانده باشد، برای تخلیه ملک موجر چه اقدامی می‌تواند کند؟
اگر مشمول قانون روابط موجر و مستأجر سال 1376 باشد و از آن محل برای سکونت استفاده شده باشد، منعی در استفاده از شیوه تخلیه فوری وجود ندارد و ادعای سرقفلی منتفی است.
گر ملکی با کاربری مسکونی 18 سال پیش اجاره داده شده باشد و تاکنون بدون تمدید مدت اجاره، مستأجر از آن استفاده می‌کند آیا به واسطه گذشتن این مدت از طریق روش تخلیه فوری می‌توان اقدام کرد؟
آیا با کپی اجاره‌نامه هم می‌توان برای تخلیه فوری اقدام کرد؟
اگر موجر بابت اجاره‌بها از مستأجر طلبکار باشد آیا همزمان با تقاضای دستور تخلیه می‌تواند مطالبه اجور معوقه یا خسارت به ملک را نماید؟
اگر موجر بابت اجاره‌بها از مستأجر طلبکار باشد آیا همزمان با تقاضای دستور تخلیه می‌تواند مطالبه اجور معوقه یا خسارت به ملک را نماید؟
اگر مستأجر مبلغی به عنوان ودیعه یا قرض‌الحسنه نزد موجر داشته باشد، آیا باز هم موجر می‌تواند قبل از پرداخت آن دستور تخلیه بگیرد؟
اگر مدت اجاره تمام نشده ولی مستأجر اجاره‌بها پرداخت نمی‌کند، آیا می‌توان از طریق شورای حل اختلاف ظرف یک هفته دستور تخلیه دریافت کنیم؟
اجاره‌نامه‌هایی که فاقد کد رهگیری هستند آیا از طریق شورا امکان پیگیری دارند؟
آیا اجاره اماکن با کاربری تجاری و اداری هم مشمول مقررات تخلیه فوری می‌شوند؟
خیار غبن یعنی چه؟
اگر مالکِ ملکِ غیرتجاری در هنگام اجاره دادن، سرقفلی بگیرد چه حکمی دارد؟
مادر 80 ساله که مالک اپارتمان خودشون می باشد در غیاب من بدون دریافت وجه توسط داماد و دخترش جهت رفتن به کربلا اغفال می شود و جهت کل اپارتمان به دخترش وکالت کامل بلاعزل می دهد که سریعا ملک را بنام خودش می زند و من دیر فهمیدم 2 سال گذشته مادر ناراحت و پشیمان است حال چگونه باید سند را برگردانیم
ملكي فروخته شده و سند هم زده شده نزديك ٥٠ روز پيش خريدار براي جواز اقدام ميكنه جواز نميدن بنا به دلايلي سوال من اين است خريدار ميتونه ملك را به فروشنده برگردونه و پولش بگير

-تبلیغات-

مشارکت در ساخت

سپردن ملک

درخواست ملک

اخبار و قوانین ملکی

سوالات متداول

تماس با ما

جردن تقاطع ظفر پلاک 93

مدیریت:شهرام تی خوانی